Следващата дейност след създаването на тестовете се оказва още по-интересна задача – електронните книги. Електронната книга е модерен издателски продукт за индивидуално обучение и богат източник на допълнителни образователни материали. С програмата Flipping Book (разлистващи се книги) се създават електронни книги, списания, фотоалбуми с различен дизайн и реалистичен ефект от прелистване на страниците. Електронните издания учениците прикрепят към своя краен мултимедиен продукт. Първоначално цялата информация се форматира и редактира в текстов редактор MS Word, записва се в pdf формат и след това посредством програмата Flipping Book се изработва електронната книга. Изработването на електронните книги дава изключителна възможност на учениците да търсят допълнителна информация по темите, да подбират най-важната и да я поднесат в изключително издържан вид. Пример за електронна книга е показан на фигура 6.

Фигура 6. Електронна книга
Последният етап от работата по проекта е създаването на краен мултимедиен продукт. Трима от учениците работят самостоятелно по своите проекти и двама – в екип по един проект. Темите избират с помощ от преподавателя и съобразно с учебния материал от задължителна подготовка по история и география. На фигури 7, 8, 9 и 10 са показани част от готовите продукти на учениците.

Фигура 7. Проект „Моята енциклопедия“

Фигура 8. Проект „Пътешествие в Азия“

Фигура 9. Проект „Първите цивилизации“

Фигура 10. Проект „Първите цивилизации“
Завършените проекти учениците представят пред своите съученици в часовете съответно по география и история. Преди провеждането на общинския кръг от олимпиадата по информационни технологии те ги презентират пред колегите от методическото обединение по математика и информатика в СОУ „Емилиян Станев“ и получават ценни съвети за подобряването им. По този начин учениците придобиват много ценен опит за боравене с мултимедиен проектор и представяне на информация пред публика.